zástup při jednání

Forum Fóra Obchodní právo Smlouvy zástup při jednání

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Jakub Kalika

Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně zástupování. Příští rok mě čeká maturita a tudíž i ples k této příležitosti. Několik vybraných jedinců se přihlásilo k realizaci a rádi by získali od ostatních souhlas k rozhodování a podepisování smluv se společnostmi, které by se na plesu podíleli. Spousta z mých spolužáků je ještě pár měsíců od plnoletosti, proto jistě podepsat plnou moc nemohou, aby za ně rozhodovali jiní(samozřejmě myslím i na finance). Potom co jsem svůj názor vyjádřil přišlo se s řešením, že každý podepíše jakousi dohodu, která to dovoluje, což se mi zdá velmi zvláštní. Rád bych věděl co vlastně nezletilí může podepsat a zda za sebe může někoho nechat rozhodovat bez vědomí zákonného zástupce.Děkuji

• #48782 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, dohodu o tom, že je někdo zmocněn k určitým úkonům je možné uzavřít. Pokud jde o nezletilé, hledí se na to, jak dobře je v konkrétním věku schopen pochopit, oč se v právním úkonu jedná. Ve vašem případě se dá předpokládat, že se jedná o spolužáky, kteří jsou ve věku velmi blízkém zletilosti, a to, co podepisují budou (snad) chápat jasně. Pro příklad : např. 15-letá osoba půjde do obchodu a bez problémů si koupí mobil. Jeho vůli ke koupi nikdo nezpochybní. Jedná se o věc natolik jasnou, že dojde uzavření kupní smlouvy, která také bude platná.

Odpověď na téma: zástup při jednání
Informace o uživateli: