závěť-dědictví dítěte z prvního manželství

Forum Fóra Občanské právo Dědictví závěť-dědictví dítěte z prvního manželství

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jana Vokáčová a poslední změna je stará 8 let, 4 měsíce.

  • Autor
    Příspěvky
  • #70983 Reply

    Leona Sedláková

    Dobrý den, s přítelem vlastníme každý polovinu bytu-přítel má dceru z prvního manželství a spolu čekáme dítě.Chtěli by jsme aby jeho dcera dědidla až v případě úmrtí i mne.Je možné sepsat nějakou smlouvu nebo lze to uvést do závěti?Přítel by chtěl zajistit naši společnou rodinu tak abych já v případě nenadálé události nemusela vyplácet jeho dceru-a děti se vyrovnávaly až po naší smrti!Nebo je možné dceru vydědit na základě-jejího již dosavadního majetku,který by několikrát převyšoval dědictví po otci?Dceři je 10 let a dědí po babičce celý dům v hodnotě necelé 3 000 000kč.Děkuji Sedláková

  • #70985 Reply

    Mgr. Lucie Jindrová, advokát

    Dobrý den,

    takovou smlouvu sepsat nemůžete – to nelze. Jeho dceru lze vyloučit z dědictví pouze na základě vydědění, ale jen z důvodů uvedených v § 469a občanského zákoníku, mezi které rozhodně nepatří to, že má více majetku. Důvod je např. to, že spáchala trestný čin a byla odsouzena na 1 rok nepodmíněně, apod.

  • #70986 Reply

    Pavel

    Dobrý den,zemřel nám otec a napsal závěť.

    Mám dotaz zda je celá závěť platná když je u jednoho dědice špatně napsáno co má dostat zrovna jde o nemovitost po otci a u ostatních finanční díl-je napsán dobře.

    Bere se jako neplatná? Budem dědit dle dědického práva?Notář si už žádá o odhad nemovitosti.

    Děkuji předem.

  • #70987 Reply

    erika krajcovicova

    Dobry den, manzel ma dceru z 1.manzelstvi. Pred uzavrenim naseho manzelstvi vlastnil byt. Jako manzele jsem si koupili soucasny byt, mame 2 deti. Jake budou dedicske naroky vsech deti ? Jak mame zabezpecit aby jeho 1.dcera nemela zadny narok na majetek, nabyty pouze po dobu naseho manzelstvi s ohledem na to, ze hodnoty vytvarime spolecne?

    Dekuji.

  • #70988 Reply

    Pavla Pokorná

    Jeho první dceru obejít nemůžete. Musel by ji vydědit, a to je v zákoně určeno za jakých podmínek. Mohl by pouze udělat závěť a pokud by byla ta dcera zletilá tak by jí určil polovinu zákonného podílu.

    Pokud by manžel zemřel, dělilo by se dědictví- kdyby neexistovala závěť – na 4 díly. Tzn. jeho byt byste zdědila vy + jeho 3 děti každý 1/4. Druhý byt – půlka by vám zůstala ze společného jmění a druhá polovina by se dělila zase na čtvrtiny, měla byste 5/8 bytu, děti po 1/8.

  • #70989 Reply

    Jana Vokáčová

    Dobrý den,

    Jsme s manželem 14 let,máme dvě děti a chtěli bychom udělat závěť o našem majetku.Problém je takový,že si před léty manžel udělal nemanželské dítě,které je nezletilé a vydědit nejde.Předem děkuji.

Odpověď na téma: závěť-dědictví dítěte z prvního manželství
Informace o uživateli: