Zbytková hodnota vozidla

Forum Fóra Občanské právo Pojištění Zbytková hodnota vozidla

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Martin Bečan a poslední změna je stará 4 roky, 4 měsíce.

• Autor

Martin Bečan

Dobrý den.

V březnu letošního roku mi byla způsobena škoda na vozidle (paní nedobrzdila a skončila mi v kufru). Jelikož jsem měl Škodu Felicia, bylo pojišťovnou poškozovatelky (Česká pojišťovna)uznána škoda totální. Částka byla stanovena na 18000,- kde mi bylo vyplaceno 12000,- jako pojistné plnění a zbývajících 6000,- jako zbytková hodnota. Pojistnou událost jsem předal k vyřizování společnosti, která se tímto zabývá. Firma, která za mne vyřizuje tuto událost mi sdělila, že mi poškozené vozidlo ekologicky zlikvidují a dle potvrzení o vyřazení vozidla z evidence mi následně bude vyplaceno zbývajících 6000,- ze strany pojišťovny poškozovatelky. Tedy cena zbytková. Ovšem jelikož se tato událost táhne až doposud, kontaktoval jsem i pojišťovnu poškozovatelky kde mi bylo sděleno, že zbytková hodnota není k proplacení ale pouze k odhadu za kolik se dá vozidlo v daném stavu prodat. Vozidlo je již zlikvidováno ovšem peníze stále nemám. Kdo má tedy pravdu? Firma nebo pojišťovna?

Odpověď na téma: Zbytková hodnota vozidla
Informace o uživateli: