Zdravotní pojišťovna

Forum Fóra Pracovní právo Různé Zdravotní pojišťovna

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Šéfredaktor a poslední změna je stará 10 let, 5 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #37526 Reply

  ELFICEK

  Dobrý den,chtěl jsem se optat měl jsem před lety pár zaměstnanců kteří byli přihlášeni se vším všudy,moje firma se rozpadla a ja všechny odhlásil až na jednoho u VOZP,vím že tento člověk byl veden poté na pracovním úřadu který platil zdravotní pojištění v době jeho nezaměstnanosti a dále byl později již zaměstnán.Otázka zní já ho neodhlásil u VOZP ale pracovní poměr včetně ze sociálního zabezpečení byl řádně rozvázán,může po mně pojišťovna něco vyžadovat když jsem ja ho neodhlásil?Diky za odpověď.

 • #37528 Reply

  David

  Dobrý den.

  Chtěl jsem se zeptat moje matka zemřela a pravděpodobně neplatila pojištění u VZP.Bude pojišťovna vyžadovat doplacení dlužné částky po dědicích?

  Děkuji.

 • #37529 Reply

  Šéfredaktor

  Dobrý den, pojišťovna se může do dědického řízení se svým nárokem přihlásit. Dědici však odpovídají jen do výše nabytého dědictví. Tzn. pokud zdědíte např. majetek v hodnotě 50.000,- Kč, odpovídáte případným věřitelům pouze do této částky.

  Mgr. Lucie Jindrová

Odpověď na téma: Zdravotní pojišťovna
Informace o uživateli: