zkrácený pracovní úvazek

Forum Fóra Pracovní právo Mzdy zkrácený pracovní úvazek

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jana Torova a poslední změna je stará 8 let, 1 měsíc.

• Autor

Kateřina Šilhánová

Dobrý den, v neziskové organizaci chci pro projekt (omezená doba) uzavřít pracovní smlouvu na dobu určitou. V projektu jsou ale rozvrženy aktivity zcela nepravidelně a tak je musím vykazovat (např. 7 dní v měsíci březnu, 3 dny v dubnu, 0 dnů v květnu, 8 dní v červnu). Je možné zaměstnat na klouzavou pracovní dobu?

Celkový počet dnů u zaměstnavatele zřejmě přesáhne počet 150 hodin, proto nemohu uzavřít DPP. Je to řešitelné? Děkuji za odpověď. K.Š

• #58493 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, záleží na vás, co si sjednáte. Jestliže půjde o více než 150 hodin ročně můžete uzavřít dohodu o pracovní činnosti, tam je limit 20 hodin týdně (což máte cca 80 hodin měsíčně).

• #58494 Reply

Daniela Riedlová

Dobrý den,

potřebovala bych poradit v záložitosti zkrácení pracovního uvázku. Ze zdravotních důvodů pracuji na 6,6 hodin pracovního uvazku a zaměstnavatel mi navrhuje další zkrácení na 5,5 hodin z důvodu, že na stávající úvazek pro mě nemá práci. Znamená to pro mne, pokud toto nebude na mojí žádost i zkrácení příjmu a nebo mi zůstane stávající plat?

Moc děkuji za odpověď.

• #58495 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, to je ale věc především Vaší dohody. Jestliže máte sjednaný úvazek 6.6 jak píšete, pak Vám ho nemůže snížit bez Vašeho souhlasu. Ale z logiky věci plyne, že při kratším úvazku by měla náležet i menší mzda, jelikož odvedete menší objem práce.

• #58496 Reply

Iva Janovská

Dobrý den, pracuji ve školství – zákl. škole jako vychovatelka ve školní družině. Mám nárok na 40 dnů dovolené s nástupem 1. 7. Ředitel školy mi těsně před nástupem na tuto dovolenou zkrátil pracovní úvazek na 80% s účinností již od 1. 7. Předložil mi pouze nový platový výměr, a to bez předchozího upozornění. Může mi ředitel v době dovolené krátit pracovní úvazek? Děkuji za odpověď.

• #58497 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, platový výměr je jednostranný úkon zaměstnavatele, v rozhodnutí mu nic nebrání. Ovšem jestli je oprávněn měnit Vám úvazek bez Vašeho souhlasu, to z dotazu nevyplývá. Pokud je úvazek stanoven v pracovní smlouvě, pak jeho změnu musejí odsouhlasit oběs strany. Můžete kontaktovat zřizovatele školy, tj. obec, resp. školský odbor.

• #58498 Reply

Jana Torova

Pracuji na hlavní pracovní poměr u příspěvkové organizace, dostala jsem ještě pracovní nabídku na zkrácený úvazek u jiné organizace. Mohu vykonávat mimo hlavního prac. poměru i vedlejší a na jaké záležitosti vztahující se k zaměstanateli, u kterého jsem zaměstaná na hlavní prac. poměr nesmím opomenout?

Odpověď na téma: zkrácený pracovní úvazek
Informace o uživateli: