Zkušební doba

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Karel Dlouhý a poslední změna je stará 8 let, 4 měsíce.

• Autor

Lucie Brandová

Dobrý den,

od 1.11.2008 jsem zaměstnaná jako úřednice se zkušební dobou na 3 měsíce. V této zkušební době jsem byla nucena si vzít na 4 dny ošeťřování na dítě. Od 2.2.2009 jsem na neschopence, mohli byste mi prosím napsat, kdy mi bude končit zkušební doba? Děkuji. Chtěla bych zrušit pracovní poměr ve zkušební době a nejsem si jistá, až ukončím neschopenku, zda ještě budu ve zkušební době. Děkuji za odpověĎ. Branodvá

• #46105 Reply

Karel Dlouhý

Dobrý den,

ZP §35 (2) O dobu překážek v práci, pro které zaměstnanec nekoná práci v průběhu zkušební doby, se zkušební doba prodlužuje.

§66 (1) Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu.

Tedy můžete zrušit prac. poměr, i když jste v prac. neschopnosti.

• #46106 Reply

Lucie Brandová

Dobrý den,

děkuji za odpověĎ,ale potřebuji hlavně vědět, zda jsem tedy ještě ve zkušební době či nikoliv a do kdy. Děkuji Brandová.

• #46107 Reply

Karel Dlouhý

Dobrý den, ptala jste se:

"nejsem si jistá, až ukončím neschopenku, zda ještě budu ve zkušební době".

Teď se ptáte, zda jste teď ve zkušební době.

Zkušební doba měla skončit 31. 1. 2009. Prodlužuje se o zameškané dny. Pokud ty 4 dny OČR byly všechny pracovní dny (což není z VAšeho dotazu zřejmé), tak se zkušební doba prodloužila do 5. 2. Tím, ýže jste od 2. 2. v PN, tak Vám po skončení PN ještě zbydou 4 dny ze zkušební doby.

Z toho by vyplývalo, že teď jste ve zkušební době.

Odpověď na téma: Zkušební doba
Informace o uživateli: