Zlava na dani

Forum Fóra Ostatní Obecné Zlava na dani

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #75042 Reply

  Pavol Pituch

  Dobry den.Volam sa Pavol Pituch a som zo slovenska.Momentalne zijem a pracujem u Plzne 2.5 roka.Nas problem spociva vtom ze od noveho roka plati novy danovy zakon ,ktory je v neprospech cudzincov.Dnes mi bolo zdelene na financnom urade v Plzni ze ako cudzinec nemam narok na danovu zlevu.CHcem sa Vas preto spytat je to pravda ze cudzinci,obhcania europskej unie nemaju narok na zlavu dane t.j. cca 2080 czk snad zakon je pre kazdeho platny bez rozdielu na rasu,narodnost atd.Dakujem

 • #75044 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, tyto změny jsou důsledkem reformy veřejných financí. Hlavní změnou je, že u cizinců (tzv. daňových nerezidentů) byl skutečně zrušen paušální nárok na osobní slevu poplatníka. Navíc se zvýší i zálohy na daň z příjmů ze závislé činnosti (tj. ze zaměstnání), protože základ daně se vypočítává ze superhrubé mzdy (hrubá mzda zaměstnance + pojistné, které odvádí zaměstnavatel, což do 31.12.07 nebylo). Neznamená to, že by o tyto slevy přišli cizinci úplně, neboť pokud jejich příjem v ČR bude znamenat více jak 90% všech jejich příjmů (i těch v jiných státech), mohou slevy uplatnit. Ale již ne prostřednictvím zaměstnavatele (který to dosud dělal za ně), ale sami. Bude-li chtít cizinec uplatnit slevy na dani (popř. i daňové zvýhodnění na vyživované děti) bude se muset starat sám a podat vlastní daňové přiznání. Na výzvu finančního úřadu pak bude dokládat skutečnosti o svých příjmech. A žádnou rasu, národnost, náboženství a podobně do toho nezatahujte, argument o diskriminaci je lichý. Pro úplnost činí tato sleva 24.840,-Kč ročně, což je 2070,-Kč měsíčně.

Odpověď na téma: Zlava na dani
Informace o uživateli: