Změna bydliště společníka

Forum Fóra Obchodní právo Různé Změna bydliště společníka

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #36474 Reply

  Jarda

  Dobrý den. Manželé, kteří mají společný podíl ve společnosti s ručením omezeným, mají při změně bydliště povinnost zapsat tuto změnu do Obchodního rejstříku nebo má tuto povinnost ta společnost (po oznámení ze strany manželů)? V jaké lhůtě? Hrozí při nesplnění této povinnosti nějaké sankce? Můžou učinit zápis takové změny sami manželé (pokud nejsou povinni tak učinit)? Jaké jsou s tím spojené výdaje a kdo je má uhradit (manželé nebo společnost)? Děkuji za odpověď.

 • #36476 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, k záplavě vašich otázek pouze rámcově: za správnost údajů ručí společnost, resp. ti, kteří za ní jednají a jsou povinni plnit povinnosti podle zákonů. Za neoznámení změny může být sice uložena sankce, ale soudy obchodních rejstříků takové věci patrně příliš často nepokutují. Ostatní si zjistěte sami, přímo na obchodním rejstříku. Jste společníci obchodní společnosti, takže by jste měli podobné věci znát anebo si přečíst alespoň příslušné pasáže obchodního zákoníku.

Odpověď na téma: Změna bydliště společníka
Informace o uživateli: