Změna nájemní smlouvy k pronajatému pozemku

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Změna nájemní smlouvy k pronajatému pozemku

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Luboš Čumpelík a poslední změna je stará 7 let, 8 měsíců.

• Autor

Luboš Čumpelík

Mám již od roku 1992 dlouhodobě pronajatý pozemek od města. Cena za pronájem byla v tehdy uzavřené smluvně určena na 1,-Kč/m2 se splatností do konce června. Rada města v předminulém roce schválila na svém jednání 18.3.2008 zvýšení nájemného ve všech k.ú. na 5,- Kč/m2 s platností od dubna 2008. Dále byl změněn termín úhrady nájemného nejpozději do 31.1. daného roku. Jde o to, že mně se nikdo neobtěžoval tuto informaci sdělit (myslím, že je normální s těmito zásadními změnami nájemce ihned informovat). V době, kdy jsem se již delší dobu zajímal o zakoupení tohoto pozemku, jsem koncem roku navštívil pozemkový odbor a tam jsem obdržel vyhotovení dodatku k mé stávající nájemní smlouvě až dne 9.12.2009 (toto datum je uvedeno na dodatku)!!

Chci se Vás zeptat, zda musím tyto změny po tak dlouhé době zpětně akceptovat a zda je zastupitelstvo oprávněno zpětně vymáhat zvýšené nájemné za rok 2008 a 2009.

Děkuji za odpověď.

Odpověď na téma: Změna nájemní smlouvy k pronajatému pozemku
Informace o uživateli: