změna pracovní smlouvy v těhotenství

Forum Fóra Pracovní právo Pracovní smlouvy a dohody změna pracovní smlouvy v těhotenství

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ivzez a poslední změna je stará 4 roky, 2 měsíce.

• Autor

Renata Zvěřinová

Dobrý den,

Pracuji ve firmě již 3 roky na stejné pozici, nicméně až teprve k letošnímu lednu se mi podařilo domluvit si pracovní smlouvu z dpč na Hpp, přestože jsme vždy pracovali 160h a více (hodiny nám byly proplaceny formou bonusu). V únoru jsem se dozvěděla, že jsem těhotná. Zároveň se nám však v květnu změnilo vedení a já k 31.5 dostala na podpis výpověď z hpp s odůvodněním, že doposud nebyla smlouva podepsána vyšším managementem (přestože jsem smlouvu čerpala) a vzhledem k tomu, že jsem těhotná, tak mi dali podepsat dpč. Byl tento postup legální? Zároveň mi bylo při odevzdání mateřské řečeno, že před nástupem na rodičovskou dovolenou mi připraví ukončení pracovního poměru, jelikož mi zaměstnavatel nemusí držet u dpč pracovní místo. Je to možné? Myslím, že během mateřské a rodičovské mne nemůžou vyhodit, jelikož jsem v ochranné lhůtě. Děkuji za radu.

• #56833 Reply

ivzez

Výpověď nepodepisuje příjemce (Vy), nýbrž ten, kdo ji dává (zaměstnavatel).

Podívejte se, co přesně jste podepsala (odhaduji, že nešlo o výpověď, nýbrž o dohodu o rozvázání pracovního poměru, kterou lze uzavřít i v době těhotenství).

DPČ není pracovní smlouva, jde o práci konanou mimo pracovní poměr (nejde o pracovní poměr).

Na DPČ se nevztahuje stejná ochrana jako na pracovní poměr.

Není-li v DPČ sjednána jiná výpovědní doba, mohou obě strany DPČ kdykoliv vypovědět s výpovědní dobou 15 dnů.

Tzn., že zaměstnavatel může DPČ ukončit kdykoliv.

Odpověď na téma: změna pracovní smlouvy v těhotenství
Informace o uživateli: