Změna pracovní smlouvy

Forum Fóra Pracovní právo Pracovní smlouvy a dohody Změna pracovní smlouvy

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ivzez a poslední změna je stará 5 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #56673 Reply

  Anna Lásková

  Dobrý den.

  Může mě zaměstnavatel nutit přejít na směnný provoz?

  Byli by to zřejmě ranní 12hod,odpolední, týkalo by se to i sobot a nedělí. Nyní pracuji na ranní,sloužím soboty, neděla a odpolední na tuto činnost, mám sepsanou se zaměstnavatelem dohodu / dohoda o pracovní činnosti /.Tuto dohodu chce zaměstnavatel zrušit.Pracovní smlouvu mám na dobu neurčitou, je v ní definováno mé pracovní zařazení, ale není v ní napsáno, že pracuji jen na ranní.Děkuji za případnou odpověď.

 • #56675 Reply

  ivzez

  Pracovní dobu i případnou změnu směnnosti provozu určuje zaměstnavatel.

 • #56676 Reply

  Martina Schmidtová

  Mám ČID jsem silná diabetička.Pracuji ve 3 směném provozu.Jsem toho času na nemocenské.Zdravotní stav co se diabetu týče se mi hodně zhoršil.Chci od zaměstnavatele umožnit pracovat jen na jednu směnu(ranní)ze zdravotních důvodů.Mám od ČSSZ papír že nemůžu pracovat na směny a dělat přesčasy.Je zaměstnavatel povinnen mi umožnit pracovat jen na jednu směnu a pokud by mi nevyhověl a ukončil semnou pracovní poměr mám nárok na odstupné???

 • #56677 Reply

  Vladimíra Nováková

  Dobrý den,

  pokud máte k dispozici lékařský posudek, podle kterého nemůžete nadále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví, informujte o tom neprodleně svého zaměstnavatele. V případě, že Vám zaměstnavatel do 15 dnů neumožní výkon jiné pro Vás vhodné práce, máte právo okamžitě ukončit pracovní poměr. V tomto případě Vám náleží náhrada mzdy ve výši Vašeho průměrného výdělku za dobu, která odpovídá délce výpovědní doby. Na odstupné byste měla nárok v příapdě, že byste nemohla dále konat práci v důsledku pracovního úrazu nebo nemoci z povolání.

 • #56678 Reply

  ivzez

  Co míníte "papírem od ČSSZ"?

  Pro zaměstnavatele je závazný pouze posudek lékaře poskytujícího závodně preventivní služby nebo od kliniky pracovního lékařství.

  Nebude-li pro Vás zaměstnavatel mít vhodné pracovní uplatnění, dá Vám pravděpodobně výpověď podle § 52 písm. e) – bez nároku na odstupné.

Odpověď na téma: Změna pracovní smlouvy
Informace o uživateli: