změna smlouvy

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti změna smlouvy

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

• Autor

Barbora Večeřová

Dobrý den, mám dotaz. Moje maminka bydlí v 3+1 v nájmu. Doposud měla smlouvu na dobu neurčitou. Je to tak půl roku co jí pronajímatel říká ať si najde náhradní byt, žeho chce pro dceru, že ji hledat nic nebude. K 1.1.2008 ji zvledl nájem, a k 1.4.2008 ji dal novou smlouvu, která je už na dobu určitou a to 30.9.2008 s 3 měsíční výpovědní lhůtou. Ještě smlouvu nepodepsala, ví totiž, že když to podepíše, tak ji tu smlouvu na 100% neprodlouží a ona skončí na ulici. Poraďte mi prosím, co se dá dělat, aby ji ten byt náhradní byt našel a okolik procent ji může zvednou nájem, děkuji

• #63932 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

především ať maminka hlavně žádnou novou smlouvu nepodepisuje – na to nemá pronajímatel žádné právo!

Potřeba bytu pro dceru sice je výpovědním důvodem, ale k podání výpovědi potřebuje pronajímatel přivolení soudem a především bude muset mamince sehnat náhradní bydlení. Podpisem nové smlouvy by se všeho zcela dobrovolně vzdala.

Odpověď na téma: změna smlouvy
Informace o uživateli: