Znásilnění feny

Forum Fóra Občanské právo Různé Znásilnění feny

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Jaroslav Kopecký

Dobrý den,

utekl mi pes, přeskočil sousedovi plot a spojil se s jeho hárající fenou. Přišla majitelka a pes se v záchvatu strachu od feny utrhl, čímž jí způsobil vnitřní zranění. Při operaci to bylo 10 stehů a majitelka po mně chce 4200,- za proplacení operace. Má na to z právního hlediska nárok? P.S. taky mi vrtá hlavou, jestli se je nepokoušela násilím oddělit… Děkuji za diplomovanou reakci.

• #33323 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, pes je z právního hlediska věcí. Teoreticky by tedy mohla požadovat náhradu škody za její poškození. Jestliže se nedohodnete, může svůj nárok uplatnit u soudu. Bude však muset prokázat, že ke škodě došlo Vaší vinou (neuhlídáním psa), dosahuje takového rozměru, který uvádí, a že mezi Vaším jednání a vznikem škody je tzv. příčinná souvislost. Dále bude dokládat náklady, které jí vznikly v souvislosti s odstraněním škody (tj. ošetřením feny) a popřípadě také náklady řízení. Vy se budete muset hájit, že škoda byla způsobena (nebo alespoň částečně) v důsledku její snahy o odtržení milujícího se páru pejsků (a to se nikdo nezmiňuje o psychické újmě, kterou obě zvířátka takovým brutálním zásahem utrpěla).

Odpověď na téma: Znásilnění feny
Informace o uživateli: