zneuziti OP

Forum Fóra Občanské právo Různé zneuziti OP

Zvolené téma obsahuje celkem 13 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Ladislav a poslední změna je stará 3 roky, 3 měsíce.

• Autor

David

dobrý den ,chci se optat jak člověk může zneužit č. OP rodné číslo , jmeno a bydliste pokud ma vse dohromady ? popripade jak se branit takovemu napadeni , a zda je pote se mozne odvolat od nejake smlouvy kdyz neni ci nebude souhlasit podpis ? dekuji,

• #33134 Reply

David

čistě a jednoduše, cizí osobě se dostali do rukou mou chybou mé osobná informace. Dotyčný volal kvuli prodeji auta, vse v poradku jen jsem mu mel napsat sve osobni informace a poslat poplatek 2000 kc za sepsani smlouvy od pravnika. ten jsem odmitl poslat, clovek byl nastvany a polozil telefon, napsal jsem mu ze kdyz si to rozmysli at mi da vedet ze neni problem se zitra sejit a penize mu predat pri prevzeti auta. pote odepsal at mu poslu ty udaje, poslal jsem mu je, kdyz jsem mu pak volal v kolik hodin se sejdem byl hruby a znovu polozil telefon, proto jsem dostal strach ze bude mich udaju zneuzito. cetl jsem neco o tom ze si clovek skrz rodne cislo muze vzit i pujcku pres internet od bank registrovanych na seyschelskych ostrovech, prijde mi to jako hloupost. ale nevyznam se v tom, proto se obracim na vasi poradnu a prosim o pomoc, dekuji.

• #33135 Reply

Lenka Drahokoupilová

Dobrý den, chci se zeptat, jak je mozne zneuzit data z obcanskeho prukazu, myslim ze dotycni si vzali jen r.c. a c. OP, snad jeste jmeno, a zda je mozne se tomu nejak branit. Presne receno, na namesti v Plzni me zastavili 2 mladici od T-mobilu, jestli chci vyuzit jejich nabidky a ziskat volani na 2 cisla zdarma. CHtela jsem si to vzit, meli 3 podminky, vice nez 18 let, zadne dluhy, a pote chteli rodne cislo a cislo obcanskeho prukazu. Tyto cisla telefon nekam nadiktovali , pry operatorce, a tak pote zjistila, ze nekde dluzim, pry staci mhd nebo ucet za pausal na telefonu. Tsk pry se neda nic delat. Mam takove podezreni, ze mladici potrebuji me udaje na neco pouzit a ten nevim, co s tim, protoze nikde nic nedluzim, poctive studuji. VIm, ze jsem udelala chybu ale prosim poradte, jak se branit.DEkuji predem

• #33136 Reply

Karel Dlouhý

Bránit se teď těžko můžete.

Je možné, že si Vás podle toho opravdu ověřovali v registru dlužníků.

Jenom být ve střehu, pokud byste dostala v budoucnu nějakou upomínku na zaplacení, tak abyste na to hned reagovala a nehodila to do koše.

Ale zase bych to tak rizikové neviděl (i když nic se nedá vyloučit) – pokud byste tu smlouvu uzavřela, tak ta data by měli také.

• #33137 Reply

Lenka Drahokoupilová

Dekuji odpoved. Ano, kdybych smlouvu uzavrela, tak by ma data meli take, ale muze to byt tak, ze mladici vubec od T-mobilu nejsou. MOhu jeste poprosit, kdyby mi takova upominka prisla, jak na ni reagovat, jak pisete?Budu to muset zaplatit nebo jde se branit? Dekuji

• #33138 Reply

Lenka Drahokoupilová

Dekuji odpoved. Ano, kdybych smlouvu uzavrela, tak by ma data meli take, ale muze to byt tak, ze mladici vubec od T-mobilu nejsou. MOhu jeste poprosit, kdyby mi takova upominka prisla, jak na ni reagovat, jak pisete?Budu to muset zaplatit nebo jde se branit? Dekuji

• #33139 Reply

Karel Dlouhý

Samozřejmě byste se musela bránit.

Pokud by např. přišla upomínka na nějakou půjčku, bránila byste se, že jste nic nepodepsala, chtěla byste doložit smlouvu, podpis by zkoumal soudní znalec – grafolog atd.

• #33140 Reply

Lenka Drahokoupilová

To jde, pujcit si nejake penize na falesnou obcanku?Myslela jsem, ze musite vzdy dolozit 2 doklady a oni by museli mit falesny OP, kdyz ja mam svuj u sebe, a druhy doklad uz vubec nevim, jak by sehnali.

• #33141 Reply

Zdenek

Dobry den. Mne tedkom nekdo volal predstavily se jako Operator Vodafone. Taky jsem dostal nabidku na dobry tarif, pausal. Stokrat jsem takovym pripadum odolal a po sto prve naletel. Mam strach. Nevim jestli to je k necemu dobre ale Zaregistroval jsem si Obcansky prukaz u SOLUX.cz Jako ztraceny a na policii taky. Solux by mel slouzit jako nejaka databaze dluzniku. Nikdee jsem nikdy nic nedluzil. Mozna jsem to udelal vcas a vy to zkuste taky. Je lepsi zaplatit za novy OP nez nejakou pujicku splacet. Mam opravdu strach a nevim co delat.

• #33142 Reply

Petr

Dobrý den ,

chtěl bych se zeptat jak se dá zneužít samotné rodné číslo . Aniž by nikdo znal číslo občanského průkazu.

Bohuzel jsem jedne pochybne operatorce po telefonu sdelil RČ a pouze jmeno a adresu

• #33143 Reply

Karel

Dobrý den,moje bývalá přítelkyně mi vyhrožuje že si kdysi okopírovala můj občanský průkaz a vzala si na něj půjčku.Je vůbec momžné bez mého podpisu si nějakou půjčku vzít jenom na OP?Popřípadě jak mám postupovat dále?Přemýšlím že nahlásím na policii odcizení OP a nechám si raději vystavit novou,aby nedošlo k dalšímu zneužití.

• #33144 Reply

Tomaš Votoupal

S tím Vodafonem … stalo se mi dnes přesně to samé, nevím co mám dělat …

• #33145 Reply

Robert Hájek

Dobrý den,stratil jsem dne 2.2.2013 OP a nahlásil jsem to 18.2.2013 takle jsem dostal potvrzení od Magistrátu Města Brna když jsem posílal toto potvrzení oskenované na AVON(firma zabývajcí se krémy pro ženy atd.)U firmy AVON dne 18.2.2013 byla sepsana smlouva s určitou osobou smlouva ne semnou samozdřejmě,že se stávata ten to člověk co našel mojí OP klientem AVONU a může si odebírat zboží na dobírku tak i tak učíníl a poprvé zaplatil

a podruhé,když objednávál zboží v hodnotě 13000Kč už nezpalatil,a mě došla faktura.chci se zeptat jestli tato smlouva je neplatná když jsem nahlásil ztrátu OP ve stejnej den jak byla smlouva sepsaná.

• #33146 Reply

Ladislav

Dobrý den, chtěl bych zeptat co mám dělat když jsem byl na brigádě a zamětnavatel chtěl moje údeje z OP na pracovní smlouvu a já mu je poskytnul a on místo pracovní smlouvy mi přinesl smlovu na půjčku o kterou jsem nikdy u něj nežádal a teď to po mě chce peníze já jsem mu řekl že mu nic platit nebudu ale začali mě sledovat jeho kamarádi stojí mi před barákem a já nevím co mám dělat. Mohl by mi prosím někdo poradit? Děkuji

Odpověď na téma: zneuziti OP
Informace o uživateli: