znovu-prosim o odpoved

Forum Fóra Občanské právo Dědictví znovu-prosim o odpoved

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 10 let.

 • Autor
  Příspěvky
 • #70714 Reply

  Alena Janska

  Spolecne s manzelem jsme vlastniky bytu.Ja mam z 1 manzelstvi 2 dospele deti,manzel take 2 dospele deti.Spolecne deti nemame.Jedno,ktery partner odejde drive,jak zajistit tomu druhemu doziti ve vlastnim byte .Obavam se,ze v pripade uplatneni dedickeho prava by pozustaly partner nebyl schopen (a nebo s financnimi problemy)tyto pozadavky deti uspokojit a byt by se musel prodat.Jakym zpusobem lze toto osetrit.Velice dekuji za Vasi odpoved a verim ze nejsme sami,koho tato otazka zajima .

 • #70716 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  máte pravdu, tato problematika zajímá opravdu mnoho čtenářů a i proto již na stejný či obdobný dotaz bylo nesčíselněkrát odpovězeno.

  Pokud máte byt v SJM, po smrti některého z Vás byste získali 1/2 z vypořádání tohoto SJM a dále 1/3 ze zbývající poloviny.

  Pokud byste si navzájem sepsali závěť, aby druhý zdědil byt, sníží se takto zletilým potomkům jejich dědický podíl na polovinu a Vy tak budete mít nejen 1/2 ze SJM ale i 2/3 ze zbývající poloviny. To je poměrně slušný podíl a velká šance, že budete mít peníze na případné vyplacení.

Odpověď na téma: znovu-prosim o odpoved
Informace o uživateli: