Zřejmě těžší dotaz.

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Zřejmě těžší dotaz.

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Štosek Oldřich a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Stepan Krivy

Dobrý den,Před 6 měsici jseme koupili RD za 2mil.Já vlastním 2/3,bývala žena 1/3.Nyni ho po opravě prodáváme za 3mil.Za takto získané prostředky chceme ihned koupit 2 samostatné byty.V jakém případě budeme osvobozeni od daně z příjmu?Děkuji Krivý

• #63751 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

záleží na tom, zda-li jste v tom domě bydleli, či nikoli. Od daně z příjmů budete osvobozeni, pokud jste tedy v domě bydleli a zároveň získané prostředky použijete na uspokojení bytové potřeby.

• #63752 Reply

Stepan Krivy

Děkuji za odpovědˇ.Ještě by mne,prosím zajímalo za jakých podmínek může člen EU nabývat nemovitosti v ČR.Kupující je z Velké Británie.Díky Krivý

• #63753 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát
  • #63754 Reply

Stepan Krivy

Ještě jednou díky.Krivý

• #63755 Reply

Jaroslava Faustová

Dobrý den, po své matce jsem zdědila pozemek. Poté jsem zjistila, že jsem šestinový vlastník tohoto pozemku, na kterém je postavena dálnice. Pět vlasníků pozemek prodalo a můj díl, který byl ještě v dědickém řízení prodán nebyl. Protože Ředitelství silnic a dálnic je vlastníkem pěti dílů pozemku, tak se dálnice postavila. Teď bych chtěla pozemek prodat a nevím jakou požadovat cenu. Bude to cena za pozemek, nebo už cena za zastevěný pozemek? Děkuji za odpověď. Faustová

• #63756 Reply

Ľubica Tučeková

dobry den. poradte mi jak resit situaciu kdyz mame na byt hypoteku kterou sme jeste nesplatili a byvaly pritel i ja sme oba na listu vlastnictvi.byt jeste teda patri bance po dobu 25let.pokym nesplatim hypoteku.s byvalym pritelem sme zili ve spolecne domacnosti a spolecne platili 14mesicu.ted ji uz platim od 1.12.2007 sama.jak ho tedy vyjmout z listu vlastnictvi?

protoze nesplati celou hypoteku za kterou je ten byt jakoby koupeny…

• #63757 Reply

Štosek Oldřich

Dobrý den,po půlročním dohodováním s bratrem jsem nakonec ustoupil a pozemek se rozdělil bratr7/12 já 5/12.Ale naše rodine vztahy tímto zamrzly,Můžete mi napsat jako výhodu má bratr,když má většinu?Můžu ten pozemek prodat někomu jinému je to jedna parcela 12 árů.Co mi může zakázat a já jemu.Nedá se sním rozumě bavit.Na tomto pozemku máme každý půl chaty a každý jednu garáž.Díky moc za radu Štosek

Odpověď na téma: Zřejmě těžší dotaz.
Informace o uživateli: