Zrušení darovací smlouvy

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Zrušení darovací smlouvy

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Lucie Jindrová a poslední změna je stará 6 let, 7 měsíců.

  • Autor
    Příspěvky
  • #63912 Reply

    Jiřina Špotáková

    Dobrý den,můj bývalý švagr daroval své dceři, mojí neteři, nemovitost. Využil důvěřivosti své dcery /je v uvažování pomalejší a nedomyslí všechny důsledky svého jednání, prodělala LMD a vyšla z 8. třídy ZŠ/. Teprve později jsme zjistili, že na nemovitost je uvalena exekuce /o tom není zmínka v darovací smlouvě/ a navíc je ve smlouvě věcné břemeno – užívání schodiště, podkroví i přízemí původním vlastníkem. Lze takovou darovací smlouvu zrušit např. z důvodu neinformování o exekuci na zmíněný majetek? Děkuji za odpověď, J.Š.

  • #63914 Reply

    Renata Fotterová

    Dobrý den.Chtěla bych se zeptat jaké jsou podmínky pro zrušení darovací smlouvy?Od tety jsem dostala darem 3/4 rodinného domku.Z důvodu rodinných neshod mám obavy,že teta bude usilovat o zrušení této smlouvy,.Zajímalo by mně,jestli je možné tuto smlouvu zrušit bez mého vědomí?

  • #63915 Reply

    ludmila ivanovová

    Prosím o informace ke zruení darovací smlouvy.Maminka před zhruba 5ti lety uzavřela darovací smlouvu na svůj byt mé švagrové.Ta k ní jezdívala a pomáhala,jak s úklidem,nákupy apod.Poslední rok se,ale švagrová vůbec o maminku nestará,nepomáhá.

  • #63916 Reply

    Lucie Jindrová

    Dobrý den,

    podle § 630 občanského zákoníku se dárce může domáhat vrácení daru, jestliže se obdarovaný chová k němu nebo členům jeho rodiny tak, že tím hrubě porušuje dobré mravy. Tedy, jestliže v darovací smlouvě nebyla uvedena podmínka toho, že obdarovaná bude k dárkyni jezdit a pomáhat jí, pak požadovat vrácení daru a "zrušit" smlouvu nelze. Fakt, že se obdarovaná o vaši matku nestará, neznamená, že se jedná o porušení dobrých mravů.

Odpověď na téma: Zrušení darovací smlouvy
Informace o uživateli: