Zrušení HPP

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 3 měsíce.

• Autor

Jiří Hrozek

Dobrý den.

Vedení naší společnosti oznámilo ukončení provozu naší pobočky k 31.7. a rozvázání pracovního poměru se všemi zaměstnanci. Chtěl bych se zeptat jestli dostanu výpověd i když jsem na nemocenské a ještě cca 4 měsíce budu.

Děkuji.

• #44259 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, v případě rušení zaměstnavatele je stanovena výjimka ze zákazu výpovědí v ochranné době, takže výpověď dostanete, i když jste v pracovní neschopnosti (§54 ZP).

• #44260 Reply

Jiří Hrozek

Dobrý den.

Vedení naší společnosti oznámilo ukončení provozu naší pobočky k 31.7. a rozvázání pracovního poměru se všemi zaměstnanci. Chtěl bych se zeptat jestli dostanu výpověd i když jsem na nemocenské a ještě cca 4 měsíce budu.Mám nárok na odstupné i v tomto případě???

Děkuji.

• #44261 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, ruší-li se část zaměstnavatele nevztahuje se na zaměstnance v pracovní neschopnosti ochranná doba a výpověď dostat může. Nárok na odstupné při tomto důvodu skončení PP vzniká.

Odpověď na téma: Zrušení HPP
Informace o uživateli: