Zrušení pracovního poměru

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru Zrušení pracovního poměru

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 8 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #44571 Reply

  Eva Tomoszková

  Se zaměstnancem byla uzavřená pracovní smlouva na dobu určitou s 3 měsíční zkušební dobou. Po odpracování tři dnů zaměstnanec nenasoupil do zaměstnání. Nereagoval na telefonáty a SMS. Na adresu (dle Občanského průkazu a uvedenou zaměstnancem) zaměstnance bylo ze strany zaměstnavatele zasláno dodejkou oznámení o ukončení pracovního poměru ve zkušební době. Dodejku podepsal a převzal bývalý manžel. Zaměstnankyně je rozvedená a nevím zda na této adrese se zdržuje. Mohu považovat převzetí písemnosti manželem za doručení výpovědí a tak ukončit pracovní poměr zaměstnankyně v naší firmě?

 • #44573 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, písemnost týkající se rozvázání PP musí být doručena do vlastních rukou. Převzetí bývalým manželem není účinným doručením zrušení PP.

 • #44574 Reply

  Eva Tomoszková

  Vážený pane,

  v tom případě prosím o radu, jak dál postupovat. Neznám místo bydliště zaměstnance. Od 1.5.08 píšu zaměstnanci "A". Pokud pošlu znova oznámení do vlastních rukou a opět nebude převzato? Nevím si rady.

  Předem, velmi zdvořile, děkuji za odpověď.

  S přáním hezkého dne

  Eva Tomoszková

 • #44575 Reply

  Petra Veselá

  Může učitel, který se sešel s žáky po pracovní době, mimo areál školy a pomohl jim sestavit dopis, ve kterém děti poukazují na to co se jim nelíbí a co by si přáli, dostat od ředitele školy výpověď – ukončení pracovního poměru s "paragrafem"? Může být toto jednání považováno za trestný čin, když děti přišly sami a dobrovolně, s učitelkou měli pouze časově domluvenou schůzku?

  Děkuji za odpověď Veselá

 • #44576 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, to lze těžko posoudit jako zvlášť závažné porušení pracovních povinností, natož aby se jednalo o trestný čin. Lze řediteli školy oznámit, že trvá na zaměstnání a zároveň podat žalobu o určení neplatnosti zrušení PP.

 • #44577 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, i v tomto případě nastává fikce doručení a písemnost je považována za doručenou, jelikož zaměstnanec neposkytl součinnost potřebnou k doručení a zmařil doručení tím, že nenahlásil správnou adresu nebo její změnu.

 • #44578 Reply

  Petra Veselá

  Děkuji za rychlou odpověď.

  Veselá

 • #44579 Reply

  Ročková Iveta

  Dobrý den,

  má zaměstnańec, který má PP sjednaný na dobu určitou a jeho zaměstnavatel dle par. 52 ruší pracovní místo, nárok na odstupné.

  Děkuji za odpověď

 • #44580 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, nárok na odstupné vůbec nezávisí na tom, jestli jde o PP na dobu určitou nebo ne. Pokud nastanou okolnosti, kdy nárok na odstupné vzniká, pak odstupné náleží.

Odpověď na téma: Zrušení pracovního poměru
Informace o uživateli: