zrušení střídavé péče

Forum Fóra Rodinné právo Děti zrušení střídavé péče

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Petr Petr a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #29680 Reply

  Helena Nová

  Již 2 roky mám s bývalým manželem střídavou péči o naší dceru. Nikdy jsem na ní nepřistoupila, ale můj bývalý manžel si to prosadil u soudu a střídáme se tak měsíc co měsíc.

  Ted se naskytly nové skutečnosti v můj prospěch a ráda bych věděla jakou formou lze zažádat o zrušení střídavé péče. Jestli stačí dohoda mezi rodiči u soudu, nebo je to na popud oddělení péče o dítě a podobně. Děkuji.

 • #29682 Reply

  Michaela Říhová

  Dobrý den, jsem ve střídavé péči rodičů, kteří si to přáli. Mně ovšem střídavá péče nevyhovuje, domluvila jsem se proto s matkou, že bych bydlela pouze u ní. Jak mám zrušit střídavou péči, pokud mi již bylo 18 let a jsem tudíž podle zákona dospělá?

 • #29683 Reply

  Petr Petr

  Jste přece již plnoletá, takže si můžete svým způsobem zvolit s kým a kde chcete žít.

 • #29684 Reply

  Petr Petr

  Rozhodnutí o úpravě práv a povinností rodičů k nezl. dítěti může být nahrazeno dohodou rodičů schválenou soudem. Pokud se nedohodnete, tak aby mohlo dojít ke změně, musela by jste podat nový žalobní návrh a domáhat se u soudu změny.

Odpověď na téma: zrušení střídavé péče
Informace o uživateli: