zrušení trvalého pobytu syna

Forum Fóra Občanské právo Různé zrušení trvalého pobytu syna

Zvolené téma obsahuje celkem 19 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jana Dlohá a poslední změna je stará 4 roky, 4 měsíce.

• Autor

Lenka Ponížilová

Dobrý den, prosím naléhavě o radu. Bydlel jsem

s otcem a matkou v jeho domě takže zde mám trvalý pobyt. Matka se před časem rozvedla a odstěhovala se z domu do Prahy. Já v Praze pracuji a tak pokud pracuji jsem u matky ale na víkendy jezdím zpět do svého rod. města. Otec k nám nikdy neměl kladný vztah. Asi před třemi měsící jsem se s otcem nepohodl jednalo se ale o běžnou neshodu a tak jsem čekal až to čas odnese. Nedávno přišel bratr a řekl že potřebuje klíče od domu protože svůj klíč si údajně zlomil v zámku. Dal jsem mu ho a on mi předával i poštu kterou mi otec po něm posílal.Do rodného města jsme jezdili s bratrem pravidelně já ale raději šel ke kamarádce. Minulý týden mi na adresu matky přišla výzva že se mám dostavit na MÚ a odevzdat svůj OP a že mi byl zrušen TP a že už to nabylo právní moci. Já můžu určitě prohlásit že jsem nic nezanedbal a nemohlo se stát že bych si dopis nevyzvedl na poště! Může úřad takto postupovat? Nemám právo se vyjádřit k pomstě kterou otec naplánoval?

• #34127 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

neznám sice průběh správního řízení, nicméně vlastník nemovitosti může žádat o zrušení údaje o trvalém bydlišti v případě, že tam dotyčná osoba již nebydlí.

Je to právo každého vlastníka nemovitosti rozhodovat o tom, kdo bude mít v jeho nemovitosti uvedeno trvalé bydliště. Ale pokud se tím chcete zabývat, dojděte si na MÚ a zjistěte více.

• #34128 Reply

Iveta Švedová

Jsem 13 let vdaná, s manželem jsme postavili rod.domek, ale v katastru nemovitostí jsem zapsána pouze já jako vlastník(rozhodnutí manžela kvůli závazkům z minulosti).V současné době se mnou a nezletilými dětmi trvale nežije rok, nekomunikuje, zapírá se, nehodlá uvést adresu, kde žije. S námi již žít nehodlá, našel si novou partnerku. O údržbu domů a pozemku se starám jen já. Nejeví totálně o nic zájem, nepečuje o děti.Zajímá mne, zda mohu požádat o zrušení jeho trvalého pobytu, když je dům součástí SJM? Pokud ano, je k tomu potřebný jeho souhlas a co musím pro to udělat?Děkuji.

• #34129 Reply

Petr Petr

Trvalé bydliště je jen evidenčním údajem.

Jste-li vlastníkem objektu a manžel se zde prokazatelně nezdržuje podejte návr na zrušení trvalého bydliště. O zrušení údaje o trvalém pobytu pak na váš návrh místní úřad (obecní, městský) rozhodne ve správním řízení. Bude přitom po vás požadovat jednak abyste prokázala, že jste majitelkou či oprávněnou uživatelkou domu, a dále také to, že osoba, o zrušení jehož trvalého pobytu usilujete, ztratila právo dům užívat a že ho neužívá. Jako důkazní prostředek přitom mohou posloužit nejen listinné důkazy ale třeba i výpověď sousedů.

• #34130 Reply

Iveta Švedová

Děkuji za odpověď, jen prosím ještě o vysvětlení, co znamená ztratit právo dům užívat, a zda je to vůbec možné, když je součástí SJM?

• #34131 Reply

Petr Petr

Pokud je dům součástí SJM a nedošlo k vypořádání majetku, tak manžel na užívání domu právo neztratil. Můžete mu tedy pouze zrušit adresu trvalého bydliště.

• #34132 Reply

MARCELA HARABISOVA

Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu,jedná se o to -můj otec bydlel v rodinném domku s dcerou své bývalé manželky,něli sepsanou nájemní smlouvu na každý rok,poslední skončila v prosinci 2007.otec už žádnou nesepsal,slečna tam bydlela ještě 2.5 měsíce po té se odstěhovala,nezrušila si ale trvalý pobyt.otec bohužel zemřel a dům sme zdědili my-děti,slečna se nechce dobrovolně odhlásit a my nevíme co sní,nezdržuje se tam ani ona ani její 3 letý syn,bydlí s přítelem někde v podnájmu,otec zanechal nějaké dluhy a my nejsme schopni je splácet pokud nemovitost neprodáme,bohužel tím že nechce dobrovolně zrušit svůj trvalý pobyt tak nám to není umožněno.Problém je taky v tom že sem dům museli opravit aby se dal vůbec prodat a ona se tam ted chce nastěhovat.Je zde nějaká možnost zrušit jí a ejímu synovi pobyt bez jejího souhlasu?Nejsme schopni půjčky platit,a ona dlužila otci za nájem který neplatila a nezaplatí,děkuji za odpověd.

• #34133 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, žádost o zrušení údaje o TP musíte podat na matrice městského úřadu. Pokud budou splněny podmínky, pak bude údaj zrušen. Podmínkami je, že osoba již k bytu nemá žádný užívací titul a skutečně se v něm již nezdržuje.

• #34134 Reply

jaroslav horvath

DOBRY DEN.mam na vas dotaz.jsem zenatej od roku 2006 mesic duben.jsem obcan SR a mam zde trvalej pobyt taky od roku 2006.chci pozadat o rozvod,zratim timhle trvalej pobyt na uzemi cr?nekde jsem cet ze jen v pripade ak by se zjistilo ze manzelstvi bylo fingovane.(coz u nas nebylo)a zajima me jak tyhle veci urady nebo prislusne organy zjistuji??dekuji predem.

• #34135 Reply

Marcela Jesdličková

Dobrý den,jedná se mi o syna.Je mu 20let ještě nedostudoval.Jsem rozvedená a syn je se mnou po dobu vystudování.Chtěla bych se zeptat zda neztratil tím to trvalé bydliště u otce,které má v občance? Děkuji Vám.

• #34136 Reply

Petra Janátová

Dobrý den, pokud Váš syn nenahlásil změnu trvalého bydliště, či zda-li mu trvalé bydliště nebylo na stávající adrese zrušeno, tak stále trvá.

• #34137 Reply

karel sova

Dobrý den:

Prosím o radu.

Jak zbavit trvalého pobytu bydliště syna?

Nepracuje a je naněho UVALENA EXEKUCE – k vůli mesplácení dluhů.

Dům patří otci.

Děkuji vám za informace a radu.

• #34138 Reply

karel sova

Dobrý den:

Prosím o radu.

Nepracuje a je naněho UVALENA EXEKUCE – k vůli mesplácení dluhů.

Dům patří otci.

• #34139 Reply

karel sova

Dobrý den:

Prosím o radu.

Nepracuje a je naněho UVALENA EXEKUCE – k vůli nesplácení dluhů.

Dům patří otci.

• #34140 Reply

Milan

Dobrý den, bydlel jsem se svou družkou v pronajatem bytě, který je v současné době veden na družku. Tzv. mne vyhodila, neumožnuje mi přístup do bytu ani k dětem a již po týdnu se na obecní vyhláškou jedná o zrušení mého trvalého pobytu na adrese. Zdržuji se ve stejné obci, pravidelně vyzvedávám doručenou poštu avšak do vyhlášky bylo napsáno ,že není známo ,kde se zdržuji. Jak je možné se proti tomu bránit? Děkuji

• #34141 Reply

Alena

Jak zbavit trvalého bydliště syna, který nepracuje, má dluhy a bude na něj uvalena exekuce?

• #34142 Reply

Karel Drozd

Dobrý den

Jak mohu zrušit trvalý pobyt u dcery, která není ještě plnoletá?

Důvod zrušení jsou drobné krádeže a nezaplacené faktury a s tím související strach z exekutorů.

Vlastníkem nemovitosti jsem já.

Díky za odpověď.

S pozdravem K. Drozd

• #34143 Reply

anna burdova

Dobry den jak můžu zrušit trvale bydliště syna,dům patří mě a manželovi.Děkuji.

• #34144 Reply

Miroslava Smolcová

Dobrý den jak provedu nejrychleji zrušení trvalého pobytu dceři která nebydli umne ale je tam hlášena ?Dcera dělá dluhy a ke mne chodí vymahací agentur a exekutoři, dcera nevím kde se momentálně zdržuje, nebere telefon a nereaguje na žádné zprávy, jak mám postupovat děkuji moc

• #34145 Reply

Jana Dlohá

Dobrý den

Jsem rozvedená,ale RD je prozatím majetkem mím i bývalého manžela.O RD se starám sama,ale je zde trvale hlášena dcera,která se zde nezdržuje,ale bohužel dluhy jdou za mnou.Musí souhlasit s jejím ukončením TP oba vlastníci.

Děkuji za odpověd

Odpověď na téma: zrušení trvalého pobytu syna
Informace o uživateli: