Zrušení žaloby

Forum Fóra Občanské právo Různé Zrušení žaloby

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  právní vrba a poslední změna je stará 3 roky, 12 měsíců.

• Autor

Karel Vorlicek

Dobry den,

potřeboval bych poradit, jak zrušit žalobu, kterou jsem podal. Co by tato pisemnost mela obsahovat (popripade nejaky vzor by se hodil)?

Děkuji

• #32636 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, v tomto případě se jedná o tzv. zpětvzetí žalobního návrhu. Stačí dotyčnému soudu poslat podání označené právě jako toto zpětvzetí. Případně uveďte i důvod, např. dlužník pohledávku zaplatil apod.

Samozřejmě uveďte spisovou značku soudního spisu.

Mgr. Lucie Jindrová

• #32637 Reply

Michal Musil

Dobrý den, kdysi jsem se zadlužil u Dopravního podniku. Domluvil jsem se na splátkách, bylo mi sděleno, že přijde žaloba od soudu a platební rozkaz. Oba dopisy přišly. Minulý měsíc jsem vše splatil a dotazoval se, zda je tímto vše v pořádku. Bylo mi řečno, že ano. Moje přítelkyně ale přišla s tím, že bych si měl zajít na soud a zeptat se jak je to s žalobou. Soudní poplatek byl zaúčtován ve splátkách a byl také splacen. Mám se ještě obrátit na soud kvůli žalobě, zda byla zrušena? Mám ještě nějak postupovat? Děkuji.

• #32638 Reply

právní vrba

S ohledem na "pořádek" panující v agendě vymáhání jak u dopravních podniků, tak u advokátů kteří je zastupují samozřejmě doporučuji ověřit si u soudu, že řízení proti Vám bylo zastaveno.

Odpověď na téma: Zrušení žaloby
Informace o uživateli: