Zrušení žaloby

Forum Fóra Občanské právo Různé Zrušení žaloby

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Karel Popper a poslední změna je stará 1 měsíc, 2 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #32634 Reply

  Karel Vorlicek

  Dobry den,

  potřeboval bych poradit, jak zrušit žalobu, kterou jsem podal. Co by tato pisemnost mela obsahovat (popripade nejaky vzor by se hodil)?

  Děkuji

 • #32636 Reply

  Šéfredaktor

  Dobrý den, v tomto případě se jedná o tzv. zpětvzetí žalobního návrhu. Stačí dotyčnému soudu poslat podání označené právě jako toto zpětvzetí. Případně uveďte i důvod, např. dlužník pohledávku zaplatil apod.

  Samozřejmě uveďte spisovou značku soudního spisu.

  Mgr. Lucie Jindrová

 • #32637 Reply

  Michal Musil

  Dobrý den, kdysi jsem se zadlužil u Dopravního podniku. Domluvil jsem se na splátkách, bylo mi sděleno, že přijde žaloba od soudu a platební rozkaz. Oba dopisy přišly. Minulý měsíc jsem vše splatil a dotazoval se, zda je tímto vše v pořádku. Bylo mi řečno, že ano. Moje přítelkyně ale přišla s tím, že bych si měl zajít na soud a zeptat se jak je to s žalobou. Soudní poplatek byl zaúčtován ve splátkách a byl také splacen. Mám se ještě obrátit na soud kvůli žalobě, zda byla zrušena? Mám ještě nějak postupovat? Děkuji.

 • #32638 Reply

  právní vrba

  S ohledem na "pořádek" panující v agendě vymáhání jak u dopravních podniků, tak u advokátů kteří je zastupují samozřejmě doporučuji ověřit si u soudu, že řízení proti Vám bylo zastaveno.

 • #227071 Reply

  Karel Popper

  Prosím, jak postupovat při zrušení podané žaloby vůči nesprávnému postupu a jednání předsedy SVJ? Co k této žádosti případně dodat? Děkuji za odpověď. KP

Odpověď na téma: Zrušení žaloby
Informace o uživateli: