zvýšení výživného zpětně

Forum Fóra Rodinné právo Děti zvýšení výživného zpětně

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Petr Petr a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #29670 Reply

  Hana Babická

  Dobrý den ráda bych se zeptala z pozice otce (mého druha). Bylo v r. 2001 vyměřeno výživné, které pravidelně platíme. Nyní přišel jménem matky návrh na rozhodnutí soudu o vyměření zvýšení výživného zpětně od 1.1.2005 a doplacení tak vznikého dlužného výživného. V našem případě by to bylo cca 134.000,-. Chci se tedy zeptat, zda je opravdu možné, aby nám soud vyměřil výživné zpětně za tyto 3 roky. Velice děkuji za odpověď.

 • #29672 Reply

  markéta novotná

  Tento dotaz mě také moc zajímá, jestli někdo ví odpověd at mi prosím odpoví, děkuji

  zuz.za@seznam.cz

 • #29673 Reply

  Petr Petr

  Hlavním důvodem pro zvýšení výživného je změna poměrů od poslední doby kdy k úpravě, či stanovení výše výživného naposledy došlo, neboť je nutno si uvědomit , že s věkem dětí rostou i jejich potřeby a náklady na jejich uspokojování, tzn. jaké jsou náklady dítěte na školní docházku, mimoškolní aktivity, ošacení a dalších. Soud tedy na jedné straně zkoumá potřeby dětí, ale na druhé straně se musí zabývat i otázkou, kolik může daný rodič na výživné platit, kdy zkoumá nejen majetkové poměry a výdělky povinného, ale i výdělkové schopnosti a možnosti.

  Podle zákona o rodině, se právo na výživné nepromlčuje a lze je přiznat u nezletilých dětí až za dobu nejdéle tří let zpětně ode dne zahájení soudního řízení

Odpověď na téma: zvýšení výživného zpětně
Informace o uživateli: